Podporujeme

Naše společnost ECOTEN si plně uvědomuje společenskou zodpovědnost a proto se rozhodla podpořit:

Organizaci Lékaři bez hranic

Lékaři bez hranic je mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizace byla založena v roce 1971 skupinou francouzských lékařů a novinářů, kteří měli přímou zkušenost s hladomorem v Biafře. Zdravotnickou péči v téměř 70 zemích světa poskytuje s pomocí více než 2 500 mezinárodních a 29 000 místních spolupracovníků.

Organizaci Zdravotní klaun

Zdravotní klaun je nezisková organizace s národní a mezinárodní působností, kteráa dalším potřebným v oblasti zdravotnictví. Tím přispívá ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím speciálně vyškolených zdravotních klaunů a souvisejících projektů. V současné době 86 zdravotních klaunů navštěvuje pravidelně 64 nemocnic a 7 domovů pro seniory. Aktivitou od roku 2001 si Zdravotní klaun vybudoval stabilní postavení, dobré jméno a velmi sympatickou tvář, která má podporou široké veřejnosti.

Levharta mandžuského a Velemloka čínského

Ecoten LevhartNaše společnost ECOTEN si plně uvědomuje společenskou zodpovědnost a proto se rozhodla adoptovat v roce 2016 Levharta mandžuského a v roce 2017 Velemloka čínského v Pražské ZOO.
Levhart mandžuský je jedním z nejvzácnějších kočkovitých šelem na světě. Odhaduje se, že v současnosti žije 70 jedinců ve volné přírodě a 176 v ZOO. V přírodě se tento poddruh levharta mandžuského vyskytuje pouze na pomezí Ruska, Číny a Severní Koreje.

Velemloci, kteří přežívali desítky milionů let bez úhony, se dnes v Číně ocitli na pokraji vymření. Jednou z nejvážnějších hrozeb je pro velemloky lov. Jejich maso je totiž v Číně považované za lahůdku a některým částem těla jsou připisovány léčivé účinky, proto jsou navzdory ochraně loveni. Další hrozbou je znečištění vodních toků. Velemlok_cinsky_foto_Tomas_Adamec_thumb_620Velemloci jsou velmi citliví na jakékoliv narušení svého přirozeného prostředí. Není tedy divu, že od 50. let minulého století se jejich početní stavy snížily na pětinu a že je v Červeném seznamu IUCN tento druh zařazen jako kriticky ohrožený.

 

 

 

 

Filmový klub ČVUT

Naše společnost ECOTEN podporuje svou domovskou univerzitu ČVUT a její aktivity, proto jsme hrdým sponzorem Filmového klubu ČVUT.
Filmový klub ČVUT si klade za cíl rozšířit portfolio aktivit, kterým se studenti mohou věnovat a přinést do poslucháren novou atmosféru kvalitních filmů a intelektuálních diskuzí. Snaží se přiblížit tím univerzitu všem studentům tak, aby nebyla místem kam se chodí pouze na přednášky a na cvičení, ale aby byla také místem pro rozvoj univerzitní komunity, prostorem k debatám a místem, kam lze zajít za kvalitní zábavou. Klub je otevřený komukoliv ze studentů, zaměstnanců ČVUT a jejich hosty. Veškeré informace můžete nalézt na facebookových stránkách filmového klubu, ZDE.